Перейти до вмісту
Кур'єр DHL 19 zł, від 299 zł безкоштовно.
Pol Roger
Шампанське · Épernay · з 1849 року

Pol Roger

вим. поль роже

Сімейний дім з Épernay, понад 175 років у руках нащадків засновника. Winston Churchill пив його шампанське пів століття, а дім віддячив йому власним престижним кюве.

Переглянути пляшки

Доступно в SZAMPAN.com.pl

5 шампанських вин. Формати й упаковки тієї самої пляшки - на її сторінці, а не окремо в списку.

Цих пляшок зараз немає

Залиште адресу на сторінці пляшки, і ми напишемо, коли її привеземо.

Підпис дому

1849

Шість поколінь родини

Дім досі належить нащадкам Pol Roger; 2020 року до фірми прийшло шосте покоління.

Черчилль

Клієнт протягом пів століття

Черчилль пив Pol Roger з 1908 року, а з 1984 року його ім'я носить престижне кюве дому.

33 m

Прохолодні погреби

Вина витримуються в погребах на глибині 33 метри під Épernay, довго на осаді, і, за словами дому, саме з цього походить їхній стиль.

Коротко

Рік заснування
1849 (перший продаж вина 2 січня)
Розташування
Épernay, avenue de Champagne
Тип
родинний і незалежний дім (négociant-manipulant)
Власник
нащадки Pol Roger, родини Pol-Roger і de Billy; наглядову раду з 2019 року очолює Véronique Collard de Billy
Президент
Laurent d'Harcourt (голова правління з 2013 року); до кінця 2026 року його має змінити Hadrien Mouflard, досі керівник Champagne Ayala
Керівник погребів
Damien Cambres (з 2 квітня 2018 року)
Виноградники
92 га власних виноградників; решту винограду дім купує у виноградарів
Виробництво
близько 1,7-2 млн пляшок на рік (1,7 млн і понад 84% на експорт за даними дому 2018 року; близько 2 млн за даними Sur-la-pointe 2024 року)
Стиль дому
Brut Réserve з трьох сортів у рівних частках, тривала витримка на осаді в прохолодних погребах на глибині 33 м

Дані перевірено: жовтень 2026 р.

Історія

  1. 1849

    Сімнадцятирічний з Aÿ

    Pol Roger, син нотаріуса з Aÿ, продав перше вино 2 січня 1849 року торговцю з рідного села. До справи його змусила хвороба батька, який не міг далі вести контору. 1851 року він переніс фірму до Épernay, а з 1855 року робив ставку на сухий брют, бо саме таке шампанське любили англійці. Він помер у грудні 1899 року від запалення легень.

  2. 1900

    Ніч, коли обвалилися погреби

    23 лютого 1900 року, через два місяці після смерті засновника, обвалилася частина погребів і будівель. Син Maurice прокинувся о другій ночі від гуркоту, схожого на грім. Під завалами залишилися 500 бочок майже з усім урожаєм 1899 року і близько 1,5 млн пляшок, а вулиця осіла на чотири метри. Дому допомогли сусіди, передусім Moët & Chandon і Mercier. Того ж року сини, Maurice і Georges, отримали дозвіл змінити прізвище на Pol-Roger.

  3. 1912-1959

    Голос і ніс

    Брати поділили роботу: Maurice був «голосом» фірми і займався продажами, Georges був «носом», робив вино і стежив за фінансами. 1912 року Maurice став мером Épernay і залишався ним також під час німецької окупації міста 1914 року. 1933 року дім відкрив нові погреби на avenue de Champagne. Georges помер 1950 року, Maurice - 1959 року.

  4. 1944-1965

    Odette і Черчилль

    12 листопада 1944 року на обіді в посла Duff Cooper у Парижі невістка Maurice, Odette Pol-Roger, познайомилася з Вінстоном Черчиллем. Подавали Pol Roger 1928. Відтоді щороку на день народження вона надсилала йому ящик цього вінтажу. Черчилль так і не встиг відвідати дім, але назвав його адресу «найпитнішою адресою світу». Після його смерті 1965 року етикетки Brut для британського ринку отримали чорну облямівку.

  5. 1984

    Кюве для прем'єра

    1984 року в палаці Бленгейм дім представив Cuvée Sir Winston Churchill урожаю 1975 року, випущене лише в магнумах. Воно замінило на вершині асортименту P.R. Réserve Spéciale, яке робили з урожаїв від 1971 до 1988 року. Раніше, 1961 року, дім запровадив рожевий вінтаж, а через кілька років - Blanc de Blancs. 2001 року з'явився напівсолодкий Rich, 2007 року - Pure без додавання цукру.

  6. 2018-2026

    Нова винарня і новий голова

    У квітні 2018 року Damien Cambres змінив Dominique Petit, який 19 років був керівником погребів. Обидва під час розкопок під нову будівлю на місці обвалених погребів знайшли пляшки 1887-1898 років. 2024 року, до 175-річчя дому і 150-ї річниці від дня народження Черчилля, Pol Roger відкрив нове виробництво вартістю 50 млн євро: 18 тис. м2 на чотирьох рівнях, на 298 палях. У червні 2026 року оголосили, що Laurent d'Harcourt, голову з 2013 року, до кінця року змінить Hadrien Mouflard з Champagne Ayala.

Урожай 1973 року: етикетка для британського ринку з чорною облямівкою після смерті Черчилля (праворуч) і звичайна
Урожай 1973 року: етикетка для британського ринку з чорною облямівкою після смерті Черчилля (праворуч) і звичайна Фото: Tomas er, CC BY-SA 3.0

Люди

Pol Roger

засновник (1831-1899)

Народився 24 грудня 1831 року в Aÿ, почав торгувати вином у сімнадцять років. За тридцять років збудував відому марку і отримав звання постачальника австро-угорського двору. 1900 року сини додали його ім'я до прізвища: Pol-Roger.

Odette Pol-Roger

амбасадорка дому (1911-2000)

Уроджена Wallace, правнучка колекціонера Richard Wallace, 1933 року вийшла заміж за Jacques Pol-Roger. Під час окупації бувала кур'єркою руху Опору і їздила велосипедом 150 км з Épernay до Парижа. Гестапо затримало її за значок RAF на сукні й відпустило після п'ятигодинного допиту. Після смерті чоловіка 1964 року була співкерівницею дому.

Damien Cambres

керівник погребів з 2018 року

Енолог, народжений у Châlons-en-Champagne, двадцять років працював у кооперативах: у 1997-2012 роках у Nicolas Feuillatte, потім як директор із виробництва та генеральний директор Gouttes d'Or Union. До Pol Roger прийшов на початку 2017 року, за рік до того, як очолив погреби.

Hubert de Billy

п'яте покоління родини

Син Christian de Billy, у фірмі з 1988 року, спочатку як керівник продажів у Франції, потім директор з експорту і маркетингу та член правління. 2020 року до дому прийшло шосте покоління: Bastien Collard de Billy як генеральний секретар.

Стиль дому

Pol Roger має 92 га виноградників і докуповує решту винограду у виноградарів. Шампанське без року врожаю, Brut Réserve, складається з 30 базових вин щонайменше трьох урожаїв і з трьох сортів у рівних частках: піно нуар, шардоне і меньє. У престижному Cuvée Sir Winston Churchill переважає піно нуар, а виноград походить виключно з виноградників grand cru, які росли ще за життя Черчилля. Точні пропорції дім тримає в таємниці.

Dominique Petit описував стиль дому як квіткові й тонкі вина, які завдячують своєю суттю тривалій витримці на осаді. Погреби сягають 33 метрів під землю і славляться прохолодою. Пляшки тут повертають вручну, а нове виробництво 2024 року вдвічі збільшило місце для вин після дегоржажу, щоб вони могли довше відпочити перед відправленням.

Найважливіші кюве

Brut Réserve
Шампанське без року врожаю і візитівка дому: 30 базових вин щонайменше трьох урожаїв, піно нуар, шардоне і меньє в рівних частках.Подача: як аперитив, до риби, устриць і креветок, а також до легких закусок.
Cuvée Sir Winston Churchill
Престижне кюве з урожаю 1975 року, яке роблять лише в найкращі роки і випускають пізніше за інші вінтажі; переважає піно нуар з grand cru.Подача: витримані сири, птиця в соусі, телячі зобні залози, омар; найкраще після кількох років у погребі.
Brut Vintage
Вінтажне шампанське, зазвичай близько 60% піно нуар і 40% шардоне, залежно від року.Подача: запечена птиця, телятина, риба у вершковому соусі.
Blanc de Blancs
Вінтажне шампанське виключно з шардоне, запроваджене через кілька років після рожевого вінтажу 1961 року.Подача: устриці, гребінці, морський язик, суші.
Rosé Vintage
Рожевий вінтаж, в асортименті з 1961 року.Подача: лосось, качка, тартар із тунця, червоні ягоди.
Pure
Екстра брют без додавання цукру, запроваджений 2007 року.Подача: устриці, карпачо з риби, сирі морепродукти.

Цікаві факти

  1. Черчилль назвав свого улюбленого скакового коня Pol Roger. Кінь виграв Black Prince Stakes у Kempton Park 2 червня 1953 року, у день коронації Єлизавети II, про що Черчилль повідомив Odette телеграмою. джерело
  2. Після смерті Черчилля 1965 року Pol Roger додав чорну облямівку до етикеток Brut, які відправляли до Великої Британії. джерело
  3. Коли 1987 року Великий шторм повалив дерева в Чартвеллі, заміському маєтку Черчилля, родина Pol-Roger оплатила значну частину нових насаджень. джерело
  4. 2018 року сонар виявив у завалах погребів, що обвалилися 1900 року, нішу з понад сотнею пляшок. Лише 23 були придатні до пиття; перші відкрили восени 2019 року. джерело
  5. Через місяць після катастрофи в Pol Roger так само обвалилися погреби сусіднього дому Godart-Roger. Тоді брати Pol-Roger відмовилися від спроб відкопати свої вина. джерело
  6. Керівник погребів Damien Cambres 15 років працював у Nicolas Feuillatte, найбільшій кооперативній марці Шампані. джерело
  7. Pol Roger належить до об'єднання родинних виноробних господарств Primum Familiae Vini і мав Royal Warrant як постачальник шампанського королеви Єлизавети II. джерело
  8. чутка Кажуть, що Черчилль випив за життя понад 40 тис. пляшок Pol Roger. Цю цифру повторює, зокрема, працівник британського підрозділу дому, але жодне джерело її не документує. джерело
Міф

Черчилль бував у погребах Pol Roger в Épernay.

Як було насправді

Він так туди і не дістався. Обов'язки не дозволили йому відвідати дім, тож за недотриману обіцянку він перепросив Odette Pol-Roger примірником своїх мемуарів із дарчим написом. Адресу на avenue de Champagne він знав лише з пляшок, але все одно назвав її «найпитнішою адресою світу». джерело

«Cuvée de Réserve, розлито в Château de Chartwell».

Winston Churchill, дарчий напис у примірнику мемуарів, надісланому Odette Pol-Roger

Найчастіші запитання

Чому Pol Roger асоціюється з Черчиллем?

Черчилль пив Pol Roger з 1908 року, а 1944 року потоваришував з Odette Pol-Roger, яка щороку надсилала йому на день народження ящик вінтажу 1928 року. Він назвав свого скакового коня Pol Roger, а після смерті Черчилля етикетки для британського ринку отримали чорну облямівку.

Що таке Cuvée Sir Winston Churchill?

Це престижне кюве Pol Roger, яке роблять лише в найкращі роки. Першим був урожай 1975 року, представлений 1984 року в палаці Бленгейм, виключно в магнумах. У ньому переважає піно нуар з виноградників grand cru, а точних пропорцій дім не розкриває.

Яке на смак Pol Roger Brut Réserve?

Це шампанське без року врожаю, яке показує стиль дому: 30 базових вин щонайменше трьох урожаїв і три сорти в рівних частках, піно нуар, шардоне і меньє. Добре як аперитив і до риби.

Хто власник Pol Roger?

Нащадки засновника, родини Pol-Roger і de Billy. Наглядову раду очолює Véronique Collard de Billy, а правлінням з 2013 року керує Laurent d'Harcourt; до кінця 2026 року його змінить Hadrien Mouflard.

Що сталося в погребах Pol Roger 1900 року?

23 лютого 1900 року обвалилася частина погребів і будівель. Під завалами залишилися 500 бочок і близько 1,5 млн пляшок. 2018 року, під час будівництва нового виробництва, сонар виявив серед завалів понад сотню вцілілих пляшок 1887-1898 років.

Інші доми

Усі доми

Джерела

  1. History - polroger.com
  2. Pol Roger inaugurates new production site - повідомлення дому, 19 квітня 2024 (PDF)
  3. Damien Cambres succède à Dominique Petit - повідомлення дому, 26 березня 2018 (PDF)
  4. Cuvée Sir Winston Churchill 2015 - polroger.co.uk
  5. Brut Réserve Non-Vintage - polroger.co.uk
  6. Pol Roger - Wikipedia (EN)
  7. Odette Pol-Roger - Wikipedia (FR)
  8. Pol Roger poaches from Champagne Ayala for next president - Just Drinks, 4 червня 2026
  9. New leader for Champagne Pol Roger as Laurent d'Harcourt retires - The Drinks Business, червень 2026
  10. Pol Roger to unveil new €50 million production facility in 2024 - The Drinks Business, 2023
  11. Pol Roger unearths long-lost 19th century Champagne - Decanter, 2018
  12. Long-lost Pol Roger Champagne tasted after 120 years - Halliday Wine Companion, 2019
  13. Pol Roger: 175 years of excellence - Sur-la-pointe, 2024
  14. 24 hours in Épernay - Magnus Vino (працівник Pol Roger UK)

Фото: Tomas er, CC BY-SA 3.0 (Wikimedia Commons); Tomas er, CC BY-SA 3.0 (Wikimedia Commons).